Złóż Almodóvarowi życzenia urodzinowe!

Już 25 września na ekranach polskich kin pojawią się „Przerwane objęcia” – najnowsza produkcja Pedra Almodóvara. Dzień wcześniej reżyser będzie obchodził swoje 60. urodziny. Z tej właśnie okazji na oficjalnej, polskiej stronie filmu dystrybutor Gutek Film stworzył zakładkę „Urodziny Almodóvara”, gdzie w specjalnym formularzu można napisać swoje życzenia urodzinowe dla hiszpańskiego mistrza.

To nie jedyna forma uczczenia jubilata – również 24 września, w całej Polsce, odbędą się specjalne pokazy przedpremierowe „Przerwanych objęć”.

Co więcej, można również wygrać wyjątkowy upominek od samego Pedra Almodóvara. Jak informuje dystrybutor:

Prezenty te zostaną rozlosowane wśród widzów, którzy obejrzą „Przerwane objęcia” w dzień urodzin mistrza (24 września) lub w premierowy weekend (25-27 września), zachowają bilet kinowy oraz złożą życzenia solenizantowi on-line za pośrednictwem strony filmu.

Sylwetki Pedra Almodóvara chyba nikomu nie trzeba przypominać, to jeden z najpopularniejszych twórców filmowych na świecie. Również w Polsce ma wyjątkowo wiernych fanów. Jego cztery ostatnie dzieła – „Volver”, „Złe wychowanie”, „Porozmawiaj z nią”, „Wszystko o mojej matce” – stawały się w naszym kraju kasowymi przebojami.

„Przerwane objęcia” – już siedemnasty film fabularny Almodóvara – to historia zakochanej kobiety i opętanego miłością do niej mężczyzny. Lena (Penélope Cruz) i Mateo (Lluis Homar) szaleńczo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo jednak nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką…