W miłości wszyscy jesteśmy „Debiutantami”?

Pełna energii opowieść o tym, że zawsze jest dobry czas na zmianę swojego życia, tak by zrobić w nim miejsce na szczęście – pisała o tym filmie recenzentka magazynu „Entertainment Weekly”. „Debiutanci” to oparty na autobiograficznej historii reżysera Mike’a Millsa, entuzjastycznie przyjęty przez światową krytykę komediodramat z Ewanem McGregorem w roli głównej. Partneruja mu nowa gwiazda francuskiego kina Melanie Laurent oraz Christopher Plummer.

Główny bohater, Olivier (Ewan McGregor), prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec (Christopher Plummer) postanawia wyznać mu prawdę, którą ukrywał przez całe życie – jest gejem. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu on na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym człowiekiem, którego jak się okazało zupełnie nie znał.

Wkrótce też Oliver spotka Annę (Melanie Laurent) i przekona się, że jest możliwe coś, w co już dawno przestał wierzyć – prawdziwa miłość po trzydziestce. Taka zupełnie nastoletnia.

„Debiutanci” to słodko-gorzki film o uczuciach i związkach – zarówno tych, które rodzą się zupełnie przypadkowo, jak i tych, które towarzyszą nam całe życie, choć często dorastamy do nich dopiero po wielu latach.

W kinach od 15 lipca.